PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRŲ FESTIVALIS „GROJAME LIETUVAI“

Projekto tikslai:

  • suteikti galimybę Šiaulių miesto gyventojams kartu su Dainų muzikos mokyklos bendruomene dalyvauti kultūrinėje miesto veikloje, prisimenant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo (kovo 11 dienos) reikšmę Lietuvai;
  • suteikti galimybę vaikams bei jaunimui, grojantiems pučiamųjų instrumentų orkestruose, parodyti savo gebėjimus ir susipažinti su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikantais bei operos solistu.

Festivalį jau šeštus metus organizuoja Šiaulių Dainų muzikos mokyklos mokytojas – metodininkas Anatolijus Kavaliauskis.

Festivalio metu, kuris vyko 2017 m. kovo 6 dieną, vaikai ir jaunimas, grojantieji pučiamųjų instrumentų orkestruose, turi puikią galimybę pasiklausyti profesionalaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) ansamblio bei solistų įvairių kūrinių atlikimo. Be to, ansamblio vadovas Laimonas Masevičius pravedė atviras pamokas Šiaulių miesto bei rajono moksleiviams. L. Masevičius dirba Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatro tūbininkų koncertmeisteriu ir LMTA pedagogu, šiuo metu jis turi vieną didžiausių klasių Rytų Europoje, veda meistriškumo pamokas įvairiuose tarptautiniuose seminaruose.

Atskirai    meistriškumo kursai vyko ir pūtikams, kurį vedė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro  muzikantas, Br. Jonušo muzikos mokyklos ir J. Tallat – Kelpšos konservatorijos mokytojas Audrius Stasiulis.

Atvirų pamokų metu moksleiviams buvo suteiktos sąlygos pasisemti žinių, grojant pučiamuoju variniu muzikos instrumentu, susipažindinti su pučiamųjų instrumentų valdymo technikos pagrindais, su pučiamųjų instrumentų garso kultūros pagrindais, o taip pat moksleiviai galėjo įgyti praktinių įgūdžių ir susipažindinti su klasikine bei šiuolaikine pučiamųjų instrumentų orkestro muzika.

Projektą dalinai remia Šiaulių miesto savivaldybė

Šiaulių „Dainų muzikos mokykla“
Įstaigos kodas 191819380
A. s.
Bankas

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Dainų g. 26, LT-78273 Šiauliai.
Telefonas (8 41) 55 27 78
Faksas (8 41) 55 27 78
El. p. dumm@splius.lt

2018 © Šiaulių Dainų muzikos mokykla
NEĮGALIESIEMS