Pianistas Rokas Zubovas – Šiaulių Dainų muzikos mokykloje

Šių metų lapkričio 23 dieną Šiaulių Dainų muzikos mokykloje, fortepijono klasės auklėtiniai bei mokytojai dalyvavo M.K. Čiurlionio namų direktoriaus, M. K. Čiurlionio proanūkio bei grafų Zubovų palikuonio  Roko Zubovo fortepijono meistriškumo pamokoje „Muzikinės formos kristalizavimosi procesai įvairių stilių kūriniuose fortepijonui“. Projektą organizavo ir muzikos mokykloms suteikė galimybę pabendrauti su maestro žymus pianistas Rimantas Vingras, kuris į projektą „FortDuoFest Akademija“ įtraukė meistriškumo kursus  Šiaulių miesto ir regiono muzikos mokykloms.

Mūsų mokyklos fortepijoninis duetas Agota A. ir Eglė B. pagrojo  R.Martinkėno ,,Ta ta to“ ir J.Vesniak ,,Karlsonas“, jas paruošė mokytoja Jūratė Narvilienė. Mokinės turėjo galimybę patobulinti savo muzikinius gebėjimus ir meistriškumo pasisemti iš puikaus mokytojo ir pianisto Roko Zubovo, maestro pagyrė mergaičių grojimą ir mielai pamokė  kaip galima grojant duete padėti viena kitai atskleisti muzikos  ypatumus, naudojant pedalą ir skirtingus muzikinės kalbos elementus.

Su malonumu svečias prisiminė, kad 2008 m.  Roko ir Sonatos Zubovų duetas  kartu su Šiaulių kameriniu orkestru atliko mūsų mokyklos mokytojo, kompozitoriaus Algirdo Bružo sukurtą Koncertą 2 fortepijonams ir styginiam orkestrui „Ąžuolų laumės“.

Taip pat Rokas Zubovas paskaitė nuostabią paskaitą ir atliko koncertinę programą, kurios metu atskleidė klausytojams dalelę  Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybos.
Svečią pristatė mūsų mokyklos mokytoja Jovita Vengrienė ir direktorė Florina Varkalienė.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šiaulių „Dainų muzikos mokykla“
Įstaigos kodas 191819380
A. s.
Bankas

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre

Dainų g. 26, LT-78273 Šiauliai.
Telefonas (8 41) 55 27 78
Faksas (8 41) 55 27 78
El. p. dumm@splius.lt

2021 © Šiaulių Dainų muzikos mokykla
NEĮGALIESIEMS